Oldřich Hořák, Růžová 149, Poděbrady 29001  tel: +420 608 334 646  e-mail: lkny@email.cz

Nymburk Rádio - 123.465 MHz !

Domů
Údaje o letišti
Akce !!!
Fotogalerie
Z historie ...
Interní sdělení
Kontakty
Webcam

Jste

Pocitadlo Web4U.cz

návštěvník.

 

 

 Video slet 2015!

 

 

 

Poslední aktualizace

22.08.2019 15:27

Roberto © 2008

horizontal rule

  XXVI. Slet letadel Nymburk 2016 ... sobota 4.června 2016

 V sobotu  4.června 2016  se uskutečnil 26.ročník Sletu letadel na letišti v Nymburce s leteckým dnem. Akce se uskutečnila v podobném duchu jako v uplynulých letech, avšak poznamenala ji velice smutná událost, když došlo k tragické havárii dvoumístného UL letadla odlétávajících návštěvníků sletu. Program sletu byl tímto předčasně ukončen.

 

Premiérou v Nymburce byly působivé letové ukázky stíhacího letounu z období 2.světové války Jakovlev JAK-3 !

 

Jak-3 Sopwith Camel

Fokker Dr.1

 "Red Baron"

2x JAS-39 Gripen Bücker 131 Scorpion vyhlídkové lety

horizontal rule

Partneři sletu:

 

 

horizontal rule

  XXV. Slet letadel Nymburk 2015

Martin Šonka 2x JAS-39 Gripen Mi-17 (AČR) Bücker 131 Sopwith Camel vyhlídkové lety vyhlídkové lety L-13TJ Blaník

   Jubilejní XXV.slet s leteckým dnem se uskutečnil v sobotu  6.června 2015 . Akci provázelo tropické počasí s jasnou oblohou, tudíž jsme pro děti nachystali dvě brouzdaliště a pro všechny šest stanových přístřešků, aby se návštěvníci mohli ve stínu ochladit. Celodenní letový program byl nabitý zajímavými letovými ukázkami, jimž bezesporu vévodilo akrobatické vystoupení pana Martina Šonky s Extrou 300. Dále se předvedla Armáda ČR průlety Gripenů, statickou ukázkou vrtulníku Mi-17, unikátní byli i proudovým motorem poháněný kluzák L-13TJ Blaník a obří model stíhačky, krásnou ladnou akrobacii zalétal na hudbu pan Miroslav Červenka s dvouplošníkem Bücker 131, létající cirkus Martina Kindernaye předvedl letecký útok dvouplošníkem Camel, letadlo Prášek vlekalo historický kluzák Démant, poutavá byla ukázka modelářů i parašutistů a k tomu bylo možné shlédnout ve vzduchu kolem 70 letounů, vírníků a vrtulníků návštěvníků sletu. Veřejnost využila nabídek vyhlídkových letů letadly i vrtulníkem R-44. Doprovodný program byl taktéž bohatý...soutěže pro děti, vystoupení poděbradských mažoretek, výstava kolové techniky a podobně. Věříme, že si den na letišti návštěvníci užili a opět se na nymburské letiště budou příští rok těšit.

    Přiletivší letci byli pohoštěni gulášem a pitím, dokonce proběhlo slosování o úžasnou cenu ... letecké hodinky Citizen "Red Arrows". Ty nakonec vyhrál pilot ze Zbraslavic.

 

   Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Zde video ze sletu:

soubor mp4, 1280 x 720 pix , délka 5:46 min, velikost 88,0 MB

 

Partneři sletu:

horizontal rule

  XXIV. Slet letadel Nymburk 2014

    Slet letadel 2014 s leteckým dnem v Nymburce se uskutečnil v sobotu  31.května 2014

  

Mil Mi-17 (AČR) Bücker 131 Sopwith Camel Jenny vyhlídkové lety Scorpion jet model

 

      XXIV. Slet letadel v Nymburce se nesl v duchu příjemného počasí a celodenního letového i doprovodného programu. Během letových ukázek mohli návštěvníci shlédnout Létající cirkus s historickými letouny Jenny a Camel, poutavou akrobacii dvouplošníku Jungmann s hudebním doprovodem a kouřovými efekty v podání mistra ČR v letecké akrobacii pana Miroslava Červenky, Armádu ČR reprezentoval na statické ukázce vrtulník Mi-17 a v průletech dvojice stíhacích letadel JAS-39 Gripen, premiérou byla ukázka obřího modelu Scorpion poháněného proudovým motorem, dále se předvedli mistrovsky zalétaný model akrobatu Red Bull, obratný vrtulník Cabri, dvoumotorový dieselový DA-42 TwinStar, šesti seskoky parašutisté, vírník Cavalon, ultralehká letadla a další. Zájemci z řad veřejnosti bohatě využili možnosti vyhlídkových letů letounem L-60S Brigadýr, dvouplošníkem An-2 a vrtulníkem Robinson R-22.

    Rodiny s dětmi se zabavily při dovednostních a zábavných hrách o drobné ceny, plně obsazen byl skákací hrad. Potěchou pro oko byly i vystavené historické autobusy. Celý slet byl završen večerní hangárparty, jež se protáhla až do pozdních nočních hodin :-) .

    Celkově XXIV.Slet navštívilo odhadem více než 2.000 návštěvníků, přilétlo více než 90 letadel návštěvníků a vystupujících, což v součtu s letadly místními tvořilo v jednu chvíli téměř 140 letadel. Věříme, že jsme návštěvníkům poskytli bohatý program a na nymburském letišti strávili příjemný den. Pár fotografií lze shlédnout v sekci Fotogalerie, na videu se pracuje.

    Příští rok se těšíme opět na shledanou již při 25.ročníku nymburského sletu, jež plánujeme na 6.června 2015.

horizontal rule

 Video ze sletu :

soubor mp4, 1280 x 720 pix , délka 5:52 min, velikost 98,7 MB

horizontal rule

  XXIII. slet letadel Nymburk 2013

    Deštivý slet letadel 2013 s leteckým dnem v Nymburce se uskutečnil v sobotu 1.června 2013 od 09:00 h SELČ!

Z-526M

Robinson R-22 Historická letadla Armáda ČR Armáda ČR An-2

    I přes nepřízeň počasí (déšť, po němž následovaly povodně) se podařilo předvést divákům většinu ze slibovaného programu. Naším krédem je dodržet program a být fér k návštěvníkům - pokud je to alespoň trochu možné. Letecký den navštívilo cca 500 návštěvníků a ti mohli shlédnout vystoupení Armády ČR - průlety dvojice stíhacích letadel JAS-39 Gripen a odpoledne i ukázku záchrany vrtulníkem W-3A Sokol, skvělou akrobacii s Trenerem Z-526M v podání pana Jiřího Durase, historický dvouplošník Sopwith Camel v pozemním útoku a v závodu s veteránem Bugatti a ukázky ultralehkých letadel. Také probíhali vyhlídkové lety dvouplošníkem An-2 a vrtulníkem Robinson. Z důvodu deště nebylo možné předvést model s proudovým motorem ani nebyl možný odlet balónu, na ně se však můžete těšit v následujícím ročníku. Skutečně silný déšť byl i příčinou problémů s pohybem na travnatém parkovišti, za což se návštěvníkům omlouváme, ale situace s deštěm byla skutečně extrémní.

  Děti se zabavily v hangáru, kde soutěžily o drobné ceny, malovaly tematické obrázky, které budou v hangáru vystaveny. Věříme, že následující rok nám bude počasí již přát a již 24.ročník přinese i některé novinky do programu leteckého dne.

horizontal rule

  XXII. slet letadel Nymburk 2012

Již dvaadvacátý slet letadel v Nymburce proběhl v sobotu 2.června 2012

Z-526F

Camel vs. Bugatti Fokker E.III L-13 TJ vírníky An-2

    Dvacátýdruhý slet v Nymburce navštívilo celkem 68 letounů, ultralightů, vírníků a vrtulníků. Rozmanité druhy a typy létajících strojů včetně připraveného letového programu shlédlo téměř 2000 návštěvníků, k čemuž přispělo i poměrně příznivé počasí, které se ještě den před sletem neslo ve znamení vydatného deště. V programu bylo opět možno shlédnout Létající cirkus Martina Kindernaye v souboji britského Camelu proti německému "Eindeckeru" Fokker E.III a také v rychlostních závodech stíhačky Camel s autovetránem Bugatti T35 z roku 1927. Poprvé na nymburském nebi úžasnou a ladnou akrobacií diváky uchvátil bývalý akrobatický reprezentant pan Richard Ponížil s letounem Zlin Z-526F. Raritou bylo i temperamentní předvedení unikátního kluzáku L-13TJ Blaník poháněného proudovým motorem z Velké Bíteše. Příjemným zpestřením byly i ukázky letových schopností vírníků. Návštěvníci sletu hojně využívali možnosti vyhlídkových letů dvouplošníkem An-2 či vrtulníkem Robinson R-22. Z letounu An-2 taktéž několikrát seskočili parašutisté a ukázali se přesností přistání v nejlepším světle. Poutavé byly ukázky leteckých modelářů. Večerní vzlet balónu se bohužel díky silnému větru nezdařil, cestující se však k romantické vzduchoplavbě vznesou v nejbližším možném termínu. Nelze zapomenout na zábavné atrakce či organizované hry a soutěže pro děti, které se zabavily i touto formou. Slet završilo večerní hangárparty s kapelou Flexiband, byť tentokrát ve skromnějším počtu.

    Věříme, že i příští rok se nám podaří připravit obdobně bohatý program jak pro letce, tak pro celé rodiny z řad veřejnosti a modlíme se za příznivé počasí.

    XXIII. Sletu letadel v Nymburce ZDAR!

 Video ze sletu :

wmv formát pro Windows Media Player 360 x 288 pix , délka 6:04 min, velikost 18,8 MB

horizontal rule

  XXI. slet letadel Nymburk 2011

Tradiční slet letadel v Nymburce s programem se uskutečnil v sobotu 4.června 2011

Blériot

Sopwith Camel Robinson R-44 L-13 TJ 2x JAS-39 Gripen Balón

    Slet Nymburk 2011 byl ve znamení dvou novinek v programu. První byl historický Blériot Ing.Jana Kašpara, jenž se úžasně předvedl ve vzduchu a zřejmě každému aviatikovi dojímavým způsobem připomenul počátky letectví a odvahu tehdejších průkopníků. Druhým překvapením bylo úžasné létání proudovým motorem vybaveného Blaníku L-13 TJ z První brněnské strojírny z Velké Bíteši...tato ukázka zase připomněla, že ještě stále platí "zlaté české ručičky" a že v oboru netradičních "mini" proudových motorů vývojáři z Bíteše rozhodně nespí. I letos se poutavě předvedla Armáda ČR, jež předvedla v plné parádě dvojici stíhacích letadel JAS-39 Gripen, lidé si zblízka mohli prohlédnout mohutný vrtulník Mi-17 a dech přítomným brala letová ukázka záchrany zraněného vrtulníkem W-3A Sokol s doplňkovou lehkou akrobacií...děkujeme velení Armády, do Čáslavi a do Kbel. Letecké muzeum Martina Kindernaye předvedlo sólovým létáním také stíhací eroplán z období 1.sv.války-Sopwith Camel. Téměř celý den se mohli návštěvníci sletu povozit po okolí čtyřmístným vrtulníkem Robinson R-44. Ve večerních hodinách došlo na horkovzdušné balóny...povětří však bylo značně větrné a i přes velkou snahu balonářů nebylo možné vzlet uskutečnit. Celý slet zakončila Hangarparty s živou muzikou v podání Flexibandu...a končilo se až další den.

    Věříme, že i příští ročník nám počasí bude přát a budeme moci připravit poutavý letový i doprovodný program. Letu zdar!

 Video ze sletu :

wmv formát pro Windows Media Player 360 x 288 pix , délka 7:02 min, velikost 25,1 MB

horizontal rule

  XX. slet UL letadel Nymburk 2010

Již jubilejní 20.tý slet letadel v Nymburce se uskutečnil v  sobotu 5.června 2010  !

Fokker vs. Camel Bugatti vs. Jenny W-3A Sokol JAS-39 Gripen MD-520 Balón

    Již po dvacáté se uskutečnil v Nymburce slet nejen ultralehkých letadel. V programu se představil Létající cirkus Martina Kindernaye, v jehož show se utkali unikátní historické stroje z 1.světové války - trojplošník Fokker Dr.1 a britský Sopwith Camel, rychlostní závod spolu svedli dvouplošník Curtiss Jenny a závodní automobil-veterán Bugatti T35 z roku 1927. Armádu ČR reprezentovala průlety dvojice JAS-39 Gripen, sólové vystoupení měl bitevník L-159 Alca, dvěma náhodnými průlety se předvedl dopravní vrtulník Mi-8 a hašení požáru předvedl vrtulník W-3A Sokol. Opět soutěžili dva ultralehké stroje v sestřelování balónků vrtulemi, v 15.00h seskočili z letounu L-410 Turbolet parašutisté, své umění předvedli letečtí modeláři a ve večerních hodinách odstartoval horkovzdušný balón s pěti dámami, které byly následně na letišti pasovány rituálně do šlechtického vzduchoplaveckého stavu. Téměř celý den se bylo možno svézt unikátním vrtulníkem MD-520 a odpoledne zavítala kolona "tříkolkářů" se svými silnými stroji. Děti se vyřádily na mnoha atrakcích a soutěžích a ještě byly odměněny drobnými cenami. K večeru pro potěchu dospělých hrála nejen k tanci kapela FLEXI-BAND. Počasí celý den bylo velice příznivé s jasnou oblohou a téměř bezvětří. Pár prvních obrázků z této jistě vydařené akce si můžete prohlédnout v sekci "Fotogalerie".

    Celkem se slétlo více než 100 ultralehkých i certifikovaných letadel, vrtulníků a vírníků ze všech koutů vlasti a taktéž z Německa. K tomu připočtěme téměř 50 letadel místních a letadla v programu letových vystoupení, bylo tudíž jistě na co koukat. Doufejme, že i příští rok se místním pilotům a příznivcům letiště podaří připravit lákavý program pro širokou veřejnost a počasí bude podobně příznivé. Následující slet se uskuteční v sobotu 4.června 2011.

 Video ze sletu :

wmv formát pro Windows Media Player 360 x 288 pix , délka 4:51 min, velikost 17,1 MB

horizontal rule

  Slet UL letadel Nymburk 2009 - Lodí do Poděbrad!!!

      V roce 2009 proběhl slet UL letadel v sobotu 6.června  

 Video ze sletu :

wmv formát pro Windows Media Player 360 x 288 pix , délka 5:41 min, velikost 17,2 MB

horizontal rule

 Slet ULL Nymburk  31.5. - 1.6.2008....PŘILEŤTE NA GULÁŠ!!!

 Video ze sletu :

wmv formát pro Windows Media Player 320 x 240 pix , délka 6:41 min, velikost 42 MB

horizontal rule